- Berichten
- 135
Ooit een jaar of 2/3 geleden op een bbq workshop van een vriend zelf grillworst gemaakt. Dat moest ik uiteraard zelf ook nog een proberen.
Geen hoogstaand barbecue kunstje, maar wel leuk om te doen.
Samengesteld uit het volgende:
- Kipgehakt 300gr
- Kipfilet 75gr
- 42 gr meel
- 16 gr zout
- 1/3 cup water
- kruiden: mik erin wat je wil
Ik heb er een gemaakt met paprika, ui, knoflook, mosterd en Saint Paulin (kaas) en eentje met een kant en klare mix cajun kruiden.
Vervolgens lekker soppen in een plakkerige bende en een zo mooi mogelijk rolletje van proberen te maken in 2 lagen vershoudfolie
Vervolgens de 2 exemplaren in een pan water van tegen de 80 graden. Beetje spelen om de temperatuur goed te houden maar dat ging best prima.
Bij een kerntemp van 70 graden de worsten eruit gehaald. Ben pas na 3 kwartier gaan prikken om te voorkomen dat er teveel water bij zou komen. Ze waren al mooi stevig
Als laatste een rub aangebracht. Ik heb hier een beetje hetzelfde aangehouden als kruiden die ik erin heb gegooid. 1 dus met van alles wat en de ander uitsluitend cajun.
Als laatste stap nog 10/15 minuten direct op 150 graden op de Q.
Nu nog de grote hamvraag of het ook ergens naar smaakt... antwoord volgt waarschijnlijk morgenochtend

Laatst bewerkt door een moderator: