Beef en Steak

Koreaanse aardappelsalade met kipdrumsticks en bimi

 
 

MacMarty89

Kooltjesharker
Berichten
227
Laatst weer eens de Koreaanse serie Squid Game gekeken. Ineens had ik het idee om in die keuken te duikelen. Niets Nederlandser is er als een good 'ol aardappelsalade. Maar die komt er dan met een twist: kimchi en gochujang. Ik had ook nog kipdrumsticks in de vriezer liggen, dus die moesten beslist op het vuur. Voor de vitamientjes werd het aspergebroccoli (bimi). Niet echt gangbaar bij onze octopusvriendjes van het schiereiland, maar wél Aziatisch uit de Land van de Rijzende Zon.

Ben begonnen met de marinade voor de kipdrumsticks om deze vervolgens een uurtje of vier lekker te laten intrekken. Wat ik over had (niet van de kip uiteraard) heb ik later op een steelpannetje ingekookt om de drumsticks mee af te lakken.

IMG_5705.jpeg


IMG_5706.jpeg


Terwijl dat in de ijskast aan het zwemmen was heb ik de aardappeltjes kort in de stoompan gegooid. Daarna eveneens de marinade in elkaar gedraaid. Geen fotootje van de doordrenkte aardappeltjes overigens. Maar heel bijzonder is dat niet, want de aardappels zijn gewoon in de oven gegaan op 200 °C. Niet alles hóeft op de BGE.

IMG_5709.jpeg


IMG_5710.jpeg


De gemarineerde kippetjes heb ik een uurtje op BGE gelegd bij 160 °C. Waarna ik ze de laatste vijftien minuten heb afgelakt met de ingekookte saus. Vleugje appelrookhout erbij.

IMG_5708.jpeg


Vervolgens de bimi's gedrenkt in een mengsel van knoflook, geraspte citroenschil en olijfolie. Zo'n vijftien minuutjes voor tijd heb ik de bimi's op de BGE gegooid. Bij nader inzien had ik de bimi's het beste ook even kort in de stoompan kunnen leggen. Ze waren - naar mijn smaak althans - iets te hard nog (mijn wederhelft vond overigens van niet). Daarna de gesausde kipdrumsticks nog even afgegrild.

IMG_5712.jpeg


IMG_5715.jpeg


Opgemaakt bordje enzo...

IMG_5716.jpeg
 
Nou dat ziet er prima uit Chef!
 
Zo'n Koreaans kippie gaat er altijd wel in 😋 . Vorige week maakte ik voor de personeelscatering Koreaanse kip, mensen die het niet kennen denken vaak dat het enorm pittig moet zijn, misschien vanwege de kleur ofzo denk ik. Uiteindelijk zijn ze eigenlijk altijd (positief) verrast. Dat zoete pitje is wat het zo lekker maakt hé. Ik ben zelf ook helemaal weg van gochugaru, die chilivlokken zien eruit als snoepjes :).
 
Ziet er goed uit, eigenlijk meer fusion dan Koreaans.
De Koreaanse keuken is niet per definitie heel pittig, het zijn de populaire gerechten zoals Buldak, en ingredienten zoals gochujang en gochugaru dat wij in het westen denken dat die hele keuken zo is.
Ja volgens mijn oom Willem en tante Miho die in Korea wonen zijn er behoorlijk wat mensen daar met maagklachten door pittig eten maar er zijn er ook genoeg die niet pittig eten.
Bimi past prima in de Koreaanse keuken, even de geschiedenis induiken. Japan heeft een tijdje geheerst over Korea (1910-1945). Beide keukens hebben veel van elkaar overgenomen.
Hoe was deze Kimchi? De meeste commerciële Kimchi zit vaak suiker in, ja ook die uit Korea (doen ze voor de westerse markt)
Maar in Kimchi hoort geen suiker. Gewoon lekker zelf maken is leuk om te maken, veel lekkerder en ook nog veel gezonder.
Zelfs mijn schoonvader die vaak voor zijn werk in Korea kwam maakt hem al jaren zelf.
 
Het ziet er heerlijk uit Marty😋

Heb je een receptje van de aardappelsalade ?
 
  • Leuk
Waarderingen: Jet
Ik had wel mee willen eten, het lijkt mij een heerlijk maaltijd en aardappelsalade is altijd goed beter dan gewoon zo gekookte aardappelen die zijn jakkie 🤭
 
Hoe was deze Kimchi? De meeste commerciële Kimchi zit vaak suiker in, ja ook die uit Korea (doen ze voor de westerse markt)

Deze was beter dan die meer gangbare (ben even de naam kwijt). Suiker 3.9g / 100g

Het ziet er heerlijk uit Marty😋

Heb je een receptje van de aardappelsalade ?
  • 1 kilo krieltjes in Schil
  • 1 rode ui
  • 40 gram Kimchi
  • 3 Lente uien
  • 4 eetlepels mayonaise
  • 6 eetlepels yoghurt
  • 1 theelepel Gochujang
  • Draadtje peper
  • Draadtje zeezout
  • 1 theelepel Blue’s Hog Original
 
Terug
Bovenaan Onderaan