Beef en Steak

Brisket trim advies

 
 

Barbeduke

Vuurmaker
Berichten
59
Hallo allemaal,

ik ben mijn eerste brisket aan het trimmen, die mag komende nacht op de Kamado. Het is een behoorlijk stuk +/- 7kg en ik heb er nu ong 750 gram afgehaald. Dat vind ik op basis van de research nog niet eens heel veel, en vraag me dan ook af of ik te zuinig ben. Ik heb nu voornamelijk van de zijkanten en de vleeskant vet weggehaald, de vetkant was niet zo heel dik dus daar heb ik best wat aardig laten zitten.
Ik vind dat sommige stukken vet er niet heel smakelijk uitzien, maar omdat het niet zo dik is laat ik het nu zitten. De point kant is nu ook nog erg dik ten op zichte van de flat kant. Meeste filmpjes die ik zie is het wat meer gelijkmatig heb ik het idee.
Iemand nog tips? Ben ik te zuinig?

20250717_084558.jpg


20250717_084925.jpg
20250717_084941.jpg
 
Ik spreek nog niet uit ervaring, maar Meat Church heeft een hoop redelijk gedetailleerde filmpjes op Youtube die je misschien verder kunnen helpen. Dit is de meest recente:

Misschien dat de meer brisket-ervaren forumleden je nog wat verder kunnen helpen😇. Alvast succes met de aankomende L&S sessie!👍🏼
 
Had enkele filmpjes bekeken, waaronder ook eentje van meat church - maar niet deze. Zal hem zodadelijk eens bekijken. Thanks!
 
Terug
Bovenaan Onderaan