Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een browser zoals Microsoft Edge of Google Chrome te gebruiken.
Bloem kan een hoop uitmaken, maar ik denk dat je met de juiste verhoudingen al een heel eind komt. Ik gebruik best vaak "normale bloem" van de Ah. Je moet eens naar de app van Ooni kijken, die heeft echt een super handige deeg calculator.
Welkom! Hier nog 1 die spijt heeft dat hij niet voor een maatje groter is gegaan, al zou het wellicht ook niet helemaal lekker passen in onze niet-zo-grote tuin 😂
Ik kijk uit naar de fotos van lekker eten!
Ik heb mijn Kamado Joe denk ik 1 keer gebruikt voor de "gewone Hollandse cremeer" sessie. Meestal pak ik daar de Weber Go Anywhere voor. Kamado duurt veel langer om op temp te komen
Mocht je voor die van de Appie gaan ben ik wel benieuwd naar je ervaringen! Ik heb een paar keer gevoeld en gekeken naar het display model bij ons in de Ah en ik vond het er best dikke prima uitzien voor de prijs!
Altijd in de alu folie! Ik leg m wel altijd nog ff terug na de folie zodat de korst weer een beetje op kan drogen, is toch altijd lekker die iets crispy stukjes!
Ik denk dat het gros al is gezegd door de andere 2 heren. Ik vind vooral de consistentie erg fijn. Je weet precies waar je aan toe bent; razendsnelle pizza van beter-dan-restaurant kwaliteit. Qua smaak: wellicht dat je bij een kamado, die toch op iets lagere temperatuur werkt, meer hout smaak...
Wow! Die zet je vast niet aan voor je privé bbq sessie 😂. Of ben je het naast je werk dan al helemaal zat en wil je er thuis niet meer aan?
Welkom hier!
Deze site maakt gebruik van cookies om de inhoud te personaliseren, jouw ervaring aan te passen en om je ingelogd te houden als jij je registreert.
Door deze site te blijven gebruiken, stem je in met ons gebruik van cookies.