Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een browser zoals Microsoft Edge of Google Chrome te gebruiken.
Ik snap de haat-liefde verhouding echt.
Voor mij moet buikspek uit 2/3 yot 3/4 vlees bestaan. Dan vind ik het fantastisch lekker. Helaas is de verhouding vaak omgekeerd en voelt het voor mij ook als een mondvol blubber.
Om deze reden nog nooit buikspek klaargemaakt.
Voor low&slow lijkt het mij logisch om voor dikke te gaan.
Belangrijker is het intramusculair vet. Dat heb je echt nodig voor low&slow. Dat is afhankelijk van het ras en ook de voeding. Graangevoerd heeft meer vet dan grasgevoerd.
Aan ons vakantiehuisje stond een ofyr (kloon). Nooit eerder mee gewerkt. Voor een groep van 20 man maar gekozen voor iets simpels: smash burgers.
Verbeterpuntje voor mezelf: als je 2 burgers tussen een broodje stopt, is eenmaal kaas voldoende.
Maar hebben sowieso gesmaakt!!
Ik maak niet altijd meer foto's, maar laatst nog eens gedaan.
In afwachting van een Ooni (zal er ooit wel eens van komen), moeten deze van de kamado zeker niet onderdoen.
Nog eens iets nieuws geprobeerd met het spit: een varkensgebraad.
Gewoon uit de winkel, al gepekeld en met een mosterdkorst voorzien.
Ik had schrik dat deze wat droog zou zijn (buitenkant zag er droog uit), maar was vanbinnen lekker sappig.
Geen idee of het spit een meerwaarde was...
Hertenstoof in de vuurschaal
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://www.bbqgenootschap.nl/threads/wild-in-het-kampvuur-hertenstoof-wilde-eend-bao-bun.38673/&share_tid=38673&share_fid=27482&share_type=t&link_source=app
Nog eens afgesproken met een kameraad, die ik al veel te lang niet meer gezien had.
We hebben er een namiddag spelen met het vuur van gemaakt. Zalig met de zachte temperaturen...
Beiden grote liefhebbers van wild. En de uitdaging van de fotowedstrijd aangegaan: de hertenstoof klaargemaakt...
Ik ga vandaag een hertenstoof in de Dutch oven klaarmaken.
- Ik wou wat rooksmaak toevoegen om toch een BBQ gevoel te hebben. Past dit bij hertenstoof of best niet doen?
- Hoe doe ik dit best? Het vlees indirect bakken met rookchunk erbij? Ik heb schrik dat ik het vlees mogelijks taai ga...
Heel knap!!
Ben laatste tijd ook meer en meer aan het overwegen om zoiets in elkaar te lassen.
Hoe maak je die fronten? Is dat volledig geplooid, of ook iets gelast? 2mm plaat?
Leuk om eens bij stil te staan...
Bij mij is het een top10 geworden.
1. Ribs
2. Bavette rollade
3. Pulled pork taco's
4. Zalm op plankje (5spice-mosterd-suiker-wasabimayo)
5. Pizza
6. Iberico Secreto
7. Picanha aan spit
8. Kip aan spit
9. Chicken tikka masala met naan op pizzasteen
10. Tomahawk
Deze site maakt gebruik van cookies om de inhoud te personaliseren, jouw ervaring aan te passen en om je ingelogd te houden als jij je registreert.
Door deze site te blijven gebruiken, stem je in met ons gebruik van cookies.