Beef en Steak

Vraagje over Spareribs van de Makro

Ja om onze dienstverlening op een nog hoger niveau te brengen hebben we wel feedback nodig.... :)
 
Nou na afgelopen weekend kan ik vertellen dat de spareribs van de Makro inderdaad goed meekomen met die van de slager! Ik heb de widecut en dikbevleesde gehaald van van Rooij. De widecut is heerlijk om te halen als je van knabbelen houdt en de dikbevleesde is echt voor de personen die houden van een sparerib met veel vlees erop. Ik kan moeilijk kiezen en de familie ook niet dus voortaan beide maar in huis hebben. Ik heb er wel voor gekozen om bij de 3/2/1 methode de widecut maar een uur in te pakken en de dikbevleesde 1.5/2 uur.
 
Na wat zoeken dit topic gevonden om mijn vraag te stellen. Mijn vrouw heeft gisteren een doos wide cut spareribs van de Makro gehaald, aanstaande zondag een feestje en het leek haar en goed idee om de gasten te verwennen met o.a. spareribs. Wat mij betreft een prima idee ;-) Meestal heb ik dikbevleesde spareribs, dit is de eerste keer dat ik wide cut heb en ik lees verschillende verhalen over deze spareribs m.b.t de bereidingsmethode dus ben benieuwd wat de beste methode is. 3-2-1 maar dan de tijd aanpassen? Zo ja wat zou het dan worden?
Benieuwd wat jullie ervaringen/tips zijn voor de spareribs?
 
Waarom doe je niet 2 uur roken, dan inpakken en na een uur af en toe prikken en voelen hoe ver de ribs zijn? Daarna nog ff half uur aflakken.
Kan weinig mis aan gaan lijkt me, je bepaalt zo zelf hoe los of vast op het bot je ze laat worden.
 
Eens met bovenstaande spreker. 2/ 2,5 uur roken inpakken en dan op gevoel verder.
Als je ze nog te veel bite vindt hebben laat je ze gewoon nog even liggen.
 
Nadeel: erg lastig los te krijgen. Zitten als een homp in elkaar. De dik bevleesde gooi ik altijd op de grond vd schuur om te los te krijgen. Die werkte nu tel delen
Dit is gewoon een internationaal herkende methode om de boel los te krijgen ;) .
 
@Cherrywood @A3N had er zelf idd ook al aan gedacht om alles wat in te korten, het is voor een feestje dus timing is wel een dingetje maar ga idd beginnen met een uur of twee roken en dan op gevoel verder. Bedankt voor de reactie's!
 
@Cherrywood @A3N had er zelf idd ook al aan gedacht om alles wat in te korten, het is voor een feestje dus timing is wel een dingetje maar ga idd beginnen met een uur of twee roken en dan op gevoel verder. Bedankt voor de reactie's!
Aan de veilige kant gaan zitten = tijd ruim genoeg in plannen.
Ze blijven nog lang warm.
Als ze te vroeg klaar zijn er af en pas aflakken op het "moment suprême". Zelfs als ze al behoorlijk afgekoeld zijn werkt dat prima!!
Ik doe dat ook als ik een (te) grote groep voor spareribs te eten krijg.
Elke keer 3 strengen aflakken en verdelen.

Andersom: Je kan de garing niet versnellen als je te laat begint heb je een probleem.
 
Ik neem altijd de dikbevleesde ribben van de Makro en bereid ze volgens de 321 methode.
03:00 uren roken
01:15 inpakken/stomen
00:45 - 1:00 uitpakken en 2x lakken
 
Terug
Bovenaan Onderaan